KONTAKT
Tomasz Olejnik
+48 669 336 849
(poniedziałek - piątek, 10.00 - 18.00)
Poznań
Poland
FIRMA
WEGA NEW TECHNOLOGY
Tomasz Olejnik
ul. Gąsiorowskich 11/10
60-703 Poznań
Poland
NIP: 779-120-91-82
+48 669 336 849
www.wegant.pl
NIECO HISTORII
POLBOX, KKI (Krakowski Komercyjny Internet). Te dwie marki zawładnęły wyobraźnią już dość dawno. W ubiegłym stuleciu :) To były jedne z pierwszych inicjatyw, gdzie zwykły hobbysta mógł we własnych zakresie zbudować Stronę Internetową i opublikować ją w Internecie. Bez ponoszenia kosztów. Tak zaczęła się moja przygoda z kodowaniem, wówczas jeszcze w zwykłym HTML, a pierwszą Stroną WWW, była firmowa Strona dla szczecińskiej kawiarenki internetowej: POLBIT. Obecnie, 20 lat po pierwszych krokach w Sieci i 18 lat od założenia firmy mogę szczerze powiedzieć, że jestem wdzięczny za współpracę z wieloma firmami oraz agencjami reklamowymi.
Prawdziwa praca zaczęła się od projektu i realizacji Strony dla poznańskiej firmy KPS - importera artykułów BHP. Z firmą mam przyjemność współpracować do dzisiaj, tworząc przez kilkanaście lat, kilka Stron WWW oraz Sklepów Internetowych. Dalsza współpraca z klientami indywidualnie oraz poprzez agencje reklamowe pozwoliła mi zbudować do dzisiaj niemal 400 projektów i działających Serwisów Internetowych, Sklepów, szablonów Stron. Wiele z tych inicjatyw zdołało już przeminąć z uwagi na tylko kilkuletni okres czasu ich życia. Jednak zwykle były zastępowane nowymi Stronami.
Początki tego stulecia to przede wszystkim współpraca z firmą Trylion. Na zamówienie Trylion.com zaprojektowałem i wykonałem prawie 60 małych, średnich i dużych Stron Internetowych. Miałem również przyjemność uczestniczyć przy jednym z pierwszych (jeśli nie pierwszym w ogóle) projekcie budowania szablonów Stron. Firma Trylion była pomysłodawcą i wykonawcą oprogramowania (najlepszy programista jakiego miałem przyjemność poznać wywodzi się z tej firmy, Bartosz Nyczkowski - obecnie Microsoft, USA), które pozwalało firmom samodzielnie i w łatwy sposób zarządzać własną Stroną WWW.
Te same lata (początki 2K) to stała współpraca z agencjami reklamowymi ADV, CGS, Pracownia Wizerunku Firm. Projekty graficzne tych firm oraz moje kodowanie, pozwoliło zbudować kilka ciekawych realizacji - statycznych oraz animowanych (technologia Flash w rozkwicie).
Około 2005 roku coraz bardziej popularnym stawało się nie przesyłanie materiałów do webmastera, a samodzielne ich wprowadzanie przez pracowników firm. Tym samym powstało zapotrzebowanie na CMS [Content Management System] w oparciu o bazy danych SQL. Tak narodziła się pierwsza wersja własnego systemu. Do chwili obecnej, kod został przepisany już siedmiokrotnie. Z końcem października 2015 został oddany do użytku najnowszy system oraz sklep o nazwie LOOP (ang. pętla), który jest w tej chwili zastępowany nową wersją, w całości opartą o technologię AJAX. Najbliższa przyszłość to dalsze rozwijanie CMS'a i Sklepu przy indywidualnie dopasowanych projektach dla Ciebie, szanowny Kliencie.
Zobacz system LOOP na: www.wegant.pl